سیاره دانش

برای ثبت نام و کسب درآمد اینترنتی واقعی بر روی لینک زیر کلیک کنید

کسانی که در خواست دعوتنامه Persiangig را دارند از طریق نظرات یا ایمیل وبلاگ ، اسم و ایمیل خود را بفرستند تا برای آنها دعوتنامه ارسال کنم. سیاره دانش 3/2/86

یکشنبه 17 تیر‌ماه سال 1386
هکرها موفق به شکستن قفل انحصاری iPhone شدند

با سلام.

در حالیکه همچنان خبرهای پیشرفت هک دستگاه آیفون با هیاهوی بسیاری اعلام میشود، یک شرکت انگلیسی و هکری با نام مستعار DVD Jon ادعا می کنند که موفق شده اند با موفقیت فرآیند شکستن قفل iPhone را به انجام رسانند.

هکرها ادعا می کنند که شکستن قفل توسط روش آنها تا 75 درصد از امکانات iPhone را از حالت انحصاری در می آورد و کاربران می توانند از قابلیت های (آی پاد) iPod و تکنولوژی بی سیم Wi-Fi آن حتی در کشورهای دیگر استفاده کنند. اما قابلیت استفاده از امکانات تلفن آن همچنان دست نخورده و در انحصار شرکت AT&T باقی مانده است.

قابل ذکر است که دستگاه iPhone بطور رسمی فقط برای کاربرانی فعال می باشد که از اپراتور شبکه AT&T در ایالات متحده امریکا استفاده می کنند. به این معنا که خریدار می بایست هنگام خرید دستگاه iPhone بسته خرید شبکه تلفن همراه خود را از شرکت AT&T سفارش دهد.

شرکت اپل در نظر دارد که در اواخر سال جاری میلادی و اوایل سال 2008 دستگاه iPhone را در کشورهای اروپایی عرضه کند اما با شکسته شدن قفل آن، علاقهمندان آیفون در کشورهای دیگر قادر خواهند بود بدون توجه به تاریخ عرضه رسمی آی فون در کشورشان، اقدام به خرید و استفاده از آن نمایند.

خبر ناخوشایند برای طرفداران اپل آن است که قفل قابلیت استفاده از آی فون به عنوان یک تلفن همراه همچنان شکسته نشده است.

هکر DVD Jon کسی که نامش برای شکستن قفل DRM یا موزیک های موجود بر روی iTunes شناخته شده است می گوید:" راه دومی برای فعال کردن گوشی تلفن همراه آیفون وجود دارد و آن استفاده از یک سیم کارت قانونی فعال شده AT&T می باشد. اما امکان غیر فعال شدن دستگاه قانونی وجود دارد." وی همچنین نرم افزاری را برای شکستن قفل آی فون منتشر کرده است اما استفاده از ابزار وی نیاز به آگاهی قابل توجهی از دانش رایانه دارد.

در گزارش دیگری از سوی هکرها مدعی شده اند که کد رمز اصلی دسترسی به به روت (root) دستگاه آی فون را کشف کرده اند. اما اطلاعات بیشتری پیرامون نحوه و فایده استفاده از کد رمز گفته نشده است.

همچنین شرکتی رسمی در کشور انگلستان با نام 'iphoneunlocking.com' ادعا کرده است که می تواند 75 درصد از قابلیت های دستگاه آیفون را باز گشاید بطوریکه تنها قابلیت تلفن همراه آن بدون استفاده باقی خواهد ماند. این شرکت در سایت رسمی خود اعلام کرده است که نسخه آزمایشی قفل شکن آنان بزودی عرضه میشود.

گفتنی است که تلفن همراه iPhone همچنان بر روی سایت حراجی اینترنتی eBay با قیمتی در حدود 1000 دلار امریکا بفروش میرسد. شرکت امنیتی NCC در این خصوص می گوید:" تجلیل با شکوهی از هکر موفق شکستن فقل آیفون انجام خواهد شد زیرا که علاوه بر تعداد بسیار بالای کاربران منتظر کد قفل شکن، پتانسیل سود مالی آن نیز بسیار بالا می باشد."

 دانلود: PAS v1.0 ، سورس کد قفل شکن DVD Jon
 منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از TIMESONLINE, The Register)

تا بعد ... در پناه حق


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
تبلیغات

    تبلیغات عمومی

    تبلیغات فیلم های جدید

آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 131878